77 il başkanı 'Kılıçdaroğlu' dedi

Ankara'da bugün bir araya gelen 81 CHP il başkanından dördü hariç tümü Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekledi.

77 il başkanı 'Kılıçdaroğlu' dedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Kemal Kılıçdaoğlu'nun CHP Genel Başkanlığını adaylığını açıklamasının ardından partiden destek açıklamaları gelmeye devam ederken, Baykal dönsün diyenler ise azınlıkta kalıyor. 

Dün herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınan İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin de bugün Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiğini resmen açıkladı. Gürsel Tekin, Ankara'da yapılan il başkanları toplantısında kararını açıkladı. Tekin'den sonra il başkanlarının da Kılıçdaroğlu'na destek vermesi beklenirken İzmir, Antalya, Ağrı ve Samsun İl Başkanıları dışında tümünün destek verdiği açıklandı. 

77 İL BAŞKANI "KILIÇDAROĞLU" DEDİ

  CHP İl Başkanları Toplantısı'nda, 77 il başkanının CHP Genel Başkanlığına aday olan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiği öğrenildi. Antalya, Ağrı, İzmir ve Samsun İl Başkanları Kılıçdaroğlu'na destek vermeyip Baykal'ın geri dönmesini istedi. 

CHP il başkanlarının, parti genel merkezindeki toplantısı sona erdi. İl başkanlarının kurultay sürecini ve genel başkan adaylarını değerlendirdiği toplantı yaklaşık beş saat sürdü.

22-23 Mayıs tarihlerinde yapılacak 33. Olağan Kurultay'da genel başkan adaylığına ilişkin görüşlerin aktarıldığı toplantıda, 70'i aşkın il başkanının desteğinin genel başkan adayı Kılıçdaroğlu'ndan yana olduğu öğrenildi. İl başkanları adına bir açıklama yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2010, 17:26
banner53
YORUM EKLE

banner39