banner39

‘İsrail’le ilişkiye meclis karar verecek’

Muhammed Veled Şeyh Abdullah, Moritanya'nın İsrail ile ilişkisini parlamentoya sunacağını ve ilişkinin devam edip etmeyeceğine halkın temsilcilerinin karar vereceğini söyledi.

Arşiv 10.04.2007, 09:44 10.04.2007, 09:44
‘İsrail’le ilişkiye meclis karar verecek’

Asım Sancaktar / Dünya Bülteni

Moritanya’da ikinci tur seçimlerde rakibine üstünlük sağlayarak başkanlığa seçilen Sidi Muhammed Veled Şeyh Abdullah, ülkesinin İsrail ile ilişkisini parlamentoya sunacağını ve ilişkinin devam edip etmeyeceğine halkın temsilcilerinin karar vereceğini söyledi.

Cezayir “El-Haber” gazetesine konuşan Şeyh Abdullah, Moritanya kamuoyunun İsrail ile ilişkileri her yönüyle konuşup tartışmadan karar vermeyeceğini ve halkın iradesini yansıtabilmesi için konunun özgürce tartışılacağını bildirdi.

İsrail ile ilişkilerin Arap ülkeleri düzeyinde de ele alındığını hatırlatan Moritanya Başkanı, Arap taleplerinin İsrail tarafından kabul edilmesi halinde konunun farklı bir boyut kazanacağını ifade etti. Şeyh Abdullah, son kararı yine halkın seçtiği meclisin vereceğini vurguladı.

Moritanya Başkanı, demokrasiyi koruyacağını ve seçimlerle geldiği gibi yine seçimlerle koltuğunu bırakmaya hazır olduğunu kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
18
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?