banner15

AB Kyoto Hedeflerini Tutturamıyor

İngiltere ve İsveç dışında, anlaşmayı imzalayan, hiç bir Avrupa Birliği üyesinin sera etkisi yaratan gazların salınımını azaltmak için belirlenen hedefi tutturamayacağı düşünülüyor.

AB Kyoto Hedeflerini Tutturamıyor
İngiltere'de yapılan bir çalışmaya göre, Avrupa Birliği Kyoto anlaşmasında verdiği sözü tutamayacak. Çalışmada, birliğin sera etkisi yaratan gazları kesme hızının, anlaşmada öngörülen düzeyi tutturmasına yetmeyeceği ileri sürülüyor. Çalışmaya göre, anlaşmayı imzalayan on beş Birlik üyesinden sadece ikisi, İngiltere ve İsveç, belirlenen hedefi tutturabilecek. Muhabirler, Kyoto anlaşmasıın en güçlü savunucularından biri olan Avrupa Birliği'nin söz konusu hedefleri tutturamamasının, itibar lekeleyen bir gelişme olacağı yorumunu yapıyor.
 

AB, Afrika'ya yardım elini uzatıyor

 

Avrupa Birliği Komisyonu'nun insani yardımdan sorumlu üyesi Louis Michel, Afrika'nın 10 ülkesine, toplam 166 milyon euro tutarında yardım yapılacağını açıkladı. Belçika'nın eski Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olan Michel, “Afrika'da silahlı çatışmalar, haşaratın yaydığı hastalıklar, kuraklık ve seller milyonlarca insanı kahreden sessiz tsunamilerdir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48