banner39

Abbas, Hamas'ı şeriat devleti istemekle suçladı

Mahmud Abbas'a göre, Hamas şeriat devleti kurmak istiyormuş

Arşiv 18.05.2008, 14:53 19.05.2008, 11:43
Abbas, Hamas'ı şeriat devleti istemekle suçladı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Filistin Yönetimibaykanı Mahmud Abbas ve Ürdün Kralı Abdullah, Şarm el-Şeyh'de Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'le bir araya geldi.

Royal Club'ta gerçekleştirilen görüşmelerde Mübarek'i ilk olarak Ürdün Kralı Abdullah ziyaret etti. Abdullah-Mübarek görüşmesinde Ortadoğu'daki gelişmelerin ele alındığı, Abbas'ın ise Mısır Cumhurbaşkanı ile Filistin konusunu görüştüğü bildirildi.Abbas, görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin soruları üzerine Filistin'in bağımsız bir devlet olduğunu hatırlatarak, kendilerinin kimseyle birlikte hareket etmediğini, İsrail ve Amerika'nın kendilerine baskı yapması veya bazı şeyleri dikte etmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

ABBAS, HAMAS'I ŞERİAT DEVLETİ KURMAKLA SUÇLADI

Hamas'ı Gazze Şeridi'nde şeriat devleti kurmak istemekle suçlayan Abbas, kendilerinin isteğinin, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılması olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı George W. Bush'un Kudüs'e gerçekleştirdiği ziyaret sırasında bir kiliseyi de ziyaret etmesinin bir mesaj anlamı taşıyıp taşımadığının sorulması üzerine Abbas, "Kudüs, Filistin'in başkentidir. Ne tarihi, ne de fiziki olarak İsrail'le bir alakası yoktur. Kudüs, doğulu bir Arap kentidir" diye cevap verdi.

banner53
Yorumlar (2)
khattap 13 yıl önce
münafiklar ne olacak,onlardan bekleneni yapiyorlar iste
meh öz 13 yıl önce
suça bak hizaya gel.ne büyük suç sorma gitsin.
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?