banner39

Abbud Ez-Zümer gün sayıyor

Cihad Örgütü liderinin ailesi, üst düzey bir güvenlik yetkilisinin Abbud Ez-Zümer'in çok yakında serbest bırakılacağını söylediğini bildirdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Abbud Ez-Zümer gün sayıyor

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Mısır Cihad Örgütü lideri Abbud Ez-Zümer cezaevinden çıkmak için gün sayıyor. Kahire Cinayet Mahkemesi, dün görevsizlik kararı vererek Abbud Ez-Zümer’in dosyasını İdare Mahkemesi’ne gönderdi.

 

Hakkında aynı suçtan biri askeri mahkemenin diğeri de cinayet mahkemesinin verdiği iki ayrı hüküm bulunan Ez-Zumer, iki hükmün birlikte uygulanamayacağı gerekçesiyle dava açmış ve 25 yıllık ağır hapis cezasını tamamladığı için serbest bırakılmasını talep etmişti.

 

Mısır Yüksek İdare Mahkemesi, Abbud Ez-Zümer’in mahkumiyet süresiyle ilgili davayı 7 Nisan’da karara bağlayacak.

 

Abbud Ez-Zümer’in ailesine yakın kaynaklar, 60 yaşını geçen ve sağlık sorunlaru bulunan Ez-Zümer’in serbest bırakılmasını beklediklerini ve üst düzey bir güvenlik yetkilisinin kendisine çok yakında serbest bırakılacağını söylediğini bildirdi.

 

Cihad Örgütü lideri Abbud Ez-Zümer, Halit El-İslambuli ile birlikte 18 Ağustos 1981'de Enver Sedat'a düzenlenen saldırıda yer almıştı. Suikast sonrası tutuklanan Ez-Zümer, mübbed hapse mahkum edilmişti. Abbud Ez-Zümer, Sedat'a düzenlenen saldırının planlıyıcısı olarak biliniyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
18
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?