banner39

ABD askerleri intihar kıskacında

Irak'taki Amerikan askerleri arasında intihar oranının 2005'te, bir yıl öncesine göre iki kat arttığı ve savaşın başladığı yıldaki oranı geçtiği açıklandı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
ABD askerleri intihar kıskacında

Amerikan askeri tıp uzmanlarının açıklamalarına göre, Irak'ta geçen yıl 22 Amerikan askeri kendi canına kıydı. Irak'ta geçen yıl Amerikan askerleri arasındaki intihar oranının yüzde 19.9, 2004'te yüzde 10.5 ve ABD'nin Irak'ı işgal ettiği 2003'te ise yüzde 18.8 olduğu belirtildi.

Bu arada açıklanan bu rakamların sadece Amerikan ordusunun kara birliklerindeki askerleri kapsadığı ve deniz piyadeleri gibi diğer birimlerdeki askerleri içermediği kaydedildi. Irak'taki Amerikan askerlerinin ruhsal sağlığıyla ilgili çalışmaya ilişkin basın toplantısı düzenleyen Amerikalı Yarbay Kevin Kiley, intihar oranının yıldan yıla değiştiğini ve rakamları yorumlamak için erken olduğunu söyledi. Yarbay Kiley, elde edilen rakamlarla askerlerin durumuna ilişkin bir bağlantı da kurmadıklarını belirtirken, askerler arasındaki intihar oranının aynı yaş ve cinsiyetteki siviller arasındaki orandan daha az olduğu ifadesini de kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?