banner39

ABD Başkanı Obama umutlu konuştu

Ekonominin umut ışığı vermeye başladığını belirten Obama, "ekonomiyi rayına sokacağımızdan eminim" dedi.

Arşiv 10.04.2009, 22:47 10.04.2009, 22:47
ABD Başkanı Obama umutlu konuştu

ABD Başkanı Barack Obama, ekonominin "umut ışıkları" vermeye başladığını, ancak ciddi sıkıntıların halen devam ettiğini söyledi.

Obama, Beyaz Saray'da aralarında Hazine Bakanı Timothy Geithner, Beyaz Saray Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı Lawrence Summers, Beyaz Saray Ekonomi Danışmanlar Kurulu Başkanı Christina Romer, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, Federal Mevduat Sigorta Fonu (FDIC) Başkanı Sheila Bair, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Mary Shapiro ve büyük finans kuruluşlarının yöneticileriyle bir toplantı yaptı.

Toplantıdan sonra gazetecilere açıklamada bulunan Obama, "Ekonominin umut ışıkları vermeye başladığını görüyorum, ancak halen ciddi stres altında. Ekonomide bir şeylerin daha iyi olduğunu görmeye başladım. Daha çok çalışmalıyız. Bazı zorluklar karşısında geri çekilmezsek, o zaman ekonomiyi rayına sokacağımızdan eminim" dedi.

Danışmanlarıyla finansal sistemin istikrarını, konut piyasasını ve bankaların yeni kredi vermesini engelleyen sorunlu varlıkları temizlemesine yardımcı olacak bir programı ele aldıklarını ifade eden Obama, yönetiminin, ekonomideki havanın düzelmesine destek vermek amacıyla gelecek birkaç hafta içinde ek adımlar atacağını sözlerine ekledi.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?