ABD bu yaşlı adamı konuşuyor - VİDEO

ABD'de kendi hayatını riske atarak silahlı soygunu engelleyen yaşlı adam kahraman oldu.

ABD bu yaşlı adamı konuşuyor - VİDEO

 

ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Caroline Bölgesi'nde, kendi yaşamını riske atarak silahlı soygunu engelleyen adam kahraman ilan edildi.
 
Bir markette, namlusunu kasiyere doğrultup öldürmekle tehdit eden soyguncuya, elinde bira şişesi ile arkadan yaklaşan yaşlı adamın, soyguncuyla arasında geçen ölüm kalım anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Aldığı dört kurşun yarasına karşın soyguncunun kaçmasını sağlayan yaşlı adamın gösterdiği cesaret, herkesin takdirini topladı.  Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre, bir benzin istasyonunun marketine gelen silahlı soyguncu, namluyu kasiyere doğrultarak, kasadaki paraları kendisine vermesini istedi. Ancak kasiyerin kasayı açamamasına sinirlenen ve paniklemeye başlayan soyguncu, silahını markette bulunan müşterilere de doğrultarak kendilerini ölümle tehdit etti. Tekrar kasiyere dönen ve kasanın hala açılmadığını gören soyguncu, kasiyerin ayaklarına doğru iki kez ateş etti. Bu sırada, silah seslerini duyarak marketin arka koridorlarından gelen ve yaşananları fark eden yaşlı adam, dolaplardan birinden dolu bira şişesi alarak, arkadan usulca soyguncuya yaklaştı. Yaşlı adam, arkasında biri olduğunu fark eden ve tam kendisine dönmek üzere olan soyguncunun başında bira şişesini patlattı. Sendelemesine karşın silahı elinden düşürmeyen soyguncu ile yaşlı adam arasında yaşanan itiş kakış sırasında, silahını ateşleyen soyguncu, kendisine engel olan kişiyi iki bacağından, omzundan ve başından yaraladı. Yediği dört kurşuna karşın ayakta kalmayı başaran 'Süpermen', daha sonra hastaneye kaldırıldı.

Kasiyer kadın, 'o benim kahramanım' diye nitelediği yaşlı adamın cesur davranışı olmasaydı, hem kendisinin hem de markette bulunan iki bayan müşterinin şimdi hayatta olmayacaklarına inandığını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 12:00
banner53
YORUM EKLE

banner39