banner39

ABD elçisi Furkan'ın ailesini aradı

Ankara Büyükelçisi, gemi baskınında katledilen Furkan Doğan'ın ailesini arayarak bilgi verdi.

Arşiv 10.06.2010, 14:10 10.06.2010, 18:46
ABD elçisi Furkan'ın ailesini aradı

ABD'nin Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Gazze'ye yardım götüren gemilere yönelik İsrail saldırısı sı rasında ölen ABD vatandaşı da olan 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan'ı telefonla arayarak bilgi verdi. 

Ahmet Doğan, Jeffrey'in telefonla kendisini aradığını ifade ederek, "Son gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Bize verdiği bilgiye göre, Türk yetkililerinden Furkan'la ilgili bilgi aldıklarını ve Furkan'ın ABD vatandaşı olduğu yolunda tereddüt olmadığını, otopsi raporunu ve adli tıp kurumu raporunun çıkmasını, kendilerine iletilmesini beklediklerini, çıkan raporların ABD'de Adalet Bakanlığına gönderileceğini, bu konuyla Adalet Bakanlığı'nın ilgilendiğini, soruşturma açılıp açılmayacağına yapılan inceleme sonucunda bakanlığın karar vereceğini belirtti" dedi.

Ahmet Doğan, Jeffrey'in kendisini gelişmelerle ilgili bilgilendirmeye devam edeceğini söylediğini belirterek, "Büyükelçi gelişmelerle ilgili olarak bundan sonra da bizi bilgilendireceğini, ABD vatandaşları arasında bir ayrım yapılmasının söz konusu olmadığını, ABD yönetiminin konunun üzerinde hassasiyetle durduğunu ve araştırmaya devam edildiğini söyledi. Bizler bundan sonra sayın büyükelçiden gelecek bilgileri ve gelişmeleri bekliyoruz. Soruşturma açılmaması için hiçbir neden olmadığını düşünüyoruz.

Büyükelçi soruşturma komisyonunun kurulması yönünde ABD yönetiminin katkıda bulunacağını söyledi" diye konu ştu.

Bu arada, İsrail saldırısına hedef olan Mavi Marmara Gemisi'nin 1. kaptanı Mahmut Tural da, Furkan Doğan'ın evine gelerek taziye ziyaretinde bulundu.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?