banner15

ABD helikopteri düştü: 5 ölü

Özel bir güvenlik firmasına ait helikopterin Bağdat'ta düştüğü, olayda 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

ABD helikopteri düştü: 5 ölü

Blackwater USA isimli özel bir güvenlik firmasına ait helikopterin Bağdat'ta düştüğü, olayda 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. ABD Savunma Bakanlığı'ndan isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, MH-6 tipi helikopterin Bağdat'ın Rusafa bölgesinde saat 11.40'ta düştüğünü söyledi. Yetkili, "Olay yerine giden acil müdahele gücü ve Blackwater çalışanları, 5 kişinin cesedine ulaştı" dedi. Ölen şahısların kimlikleri veya uyruklarının bilinmediği, kaza nedeninin ise araştırıldığı kaydedildi.

Cumartesi günü ABD Ordusu'na ait UH-60 Black Hawk tipi helikopterin düşmesi sonucu 13 ABD askeri hayatını kaybetmişti. Yetkililer, helikopterin omuzdan fırlatılan bir roketle düşürülmüş olabileceğini açıklamışlardı.

3 ABD askeri öldürüldü

Irak'ta direnişçilerin düzenlediği saldırılarda ABD'li 3 askerin daha hayatını kaybettiği bildirildi. Irak'taki ABD askeri karargahından yapılan açıklamada, Nineveh bölgesinde yol kenarına bırakılan bombanın ABD askerlerinin geçişi sırasında patlatılmasıyla 1 askerin hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamada, diğer 2 askerin dün El Anbar bölgesinde düzenlenen saldırıda yaralandığı, bugün ise hayatını kaybettikleri ifade edildi. ABD'nin 2007 yılında Irak'ta kaybettiği asker sayısı şimdiden 47'ye ulaşırken, Irak'ın işgal edildiği Mart 2003 tarihinden bu yana 20 Ocak 2007 Cumartesi günü ise bir günde verilen askeri kayıp ilk defa 25'e ulaşmıştı. Öte yandan, Irak'ın işgal edilmesinden bu yana hayatını kaybeden ABD askeri sayısı ise 3 bin 53'e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48