banner15

ABD helikopterinin düşme anı/Video

El Kaide bağlantılı bir örgüt, cuma günü düşürülen helikoptere düzenlenen saldırının görüntülerini yayınladı.

ABD helikopterinin düşme anı/Video

ABD ordusu, Iraklı direnişçilerin son iki haftada, dört helikopter düşürdüğünü ilk kez kabul etti. El Kaide bağlantılı bir örgüt, cuma günü düşürülen helikoptere düzenlenen saldırının görüntülerini yayınladı.

Görüntülerde, füzeyle vurulan bir ABD askeri helikopteri, ardında siyah bir duman bırakarak hızla irtifa kaybediyor.
 
Helikopter düşerken, fonda Iraklı direnişçilerin zafer çığlıkları duyuluyor ve helikopter yere çakılıyor.  Büyük bir duman bulutu etrafı kaplıyor.
 
El Kaide destekli, "Irak İslam Devleti" adlı örgüt, görüntülerin cuma günü, Bağdat'ın kuzeydoğusunda düzenlenen saldırıya ait olduğunu duyurdu.
Olayda ABD'li iki pilot öldü.

2 haftada 4 helikopter düşürülmüş... 

ABD ordusu görüntüler yayınlanmadan kısa bir süre önce son iki haftada dört helikopterin düşürüldüğünü ilk kez kabul etti. Bu saldırılarda toplam 22 kişi öldü.

 ABD ordu sözcüsü General William Caldwell, Bağdat'ta yaptığı açıklamada, 20 Ocak'tan bu yana Irak'ta düşen 4 helikopterin yerden açılan ateş sonucu düştüğünü söyledi.

Soruşturmanın henüz tam olarak tamamlanmadığını belirten Caldwell, "Helikopterlerimizin yerden açılan ateş sonucu düştüğü görülüyor" dedi. Caldwell, isyancıların özellikle helikopterleri düşürmeye odaklandığını, bu yüzden ABD güçlerinin stratejilerini gözden geçireceğini bildirdi.

Haber7

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35