banner39

ABD helikopterleri Irak'ta camii bombaladı

Amerikan helikopteri, Şii ve Sünnilerin ortak kullandığı bir camiyi cuma namazı esnasında bombaladı.

Arşiv 20.04.2007, 20:48 20.04.2007, 20:48
ABD helikopterleri Irak'ta camii bombaladı

Irak'ta ABD güçlerinin, başkent Bağdat'ta Şii ve Sünni Iraklıların ortak kullandığı bir camiye Cuma namazı sırasında ateş açtığı ve olayda can kaybının çok olduğu bildirildi.

Irak polis kaynakları, başkent Bağdat'ta Şiiler ile Sünnilerin ortak olarak kullandığı kentin güneyindeki El Baiyaa'daki camiye hava saldırısı gerçekleştirildiğini ileri sürdü. Açılan ateş sonucu Cuma namazı sırasında cemaatten ölenler olduğu belirtiliyor. Saldırı sırasında camide bulunan Basim Ebu Ali isimli bir görgü tanığı, olayın Cuma namazı sırasında gerçekleştiğini ve açılan ateş sonucu ölenlerin olduğunu söyledi. Aynı görgü tanığı, camide de büyük hasar oluştuğunu ifade etti.

ABD güçleri, geçtiğimiz günlerde ülkenin batısındaki El Anbar eyaletine bağlı Ramadi kentinde benzer saldırı düzenlemiş, sivil hedeflerin vurulduğu olayda gıda satışı yapılan dükkanlar ile cami, su ve elektrik santralleri zarar görmüştü.

Uluslararası Af Örgütü, geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir bildiride, Irak'taki ABD güçlerini direnişçilere karşı yürüttüğü saldırılar sırasında kasten sivil hedefleri vurmakla suçlamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?