ABD Kongre Heyeti: Lübnan'a destek sürecek

Amerikan Kongre Heyeti, Lübnan'a olan askeri ve politik desteğinin devam edeceğini açıkladı.

Arşiv 14.12.2008, 16:56 14.12.2008, 16:56
ABD Kongre Heyeti: Lübnan'a destek sürecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Senatör Gary Ackerman liderliğindeki Amerikan Kongre üyelerinden oluşan bir heyet hafta sonu Lübnan'a yaptığı ziyarette Amerika'nın başkanının değişmesiyle, Amerika'nın, Lübnan'a olan askeri ve politik desteğinin azalmasının söz konusu olmayacağını, Rafik Hariri'nin ölümüne ilişkin olan araştırmaya da desteklerinin süreceğini yineledi.

Lübnan Devlet Başkanı Mişel Süleyman, başkanlık sarayında kabul ettiği Senatör Gary Ackerman ve Amerikan kongre üyeleri ile yaptığı görüşmede, Amerika'nın yeni başkanının seçilmesi ile ikili ilişkilerin geliştirilmesi üzerine konuştukları bildiriliyor.

Ackerman, basına kapalı olan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Amerika'nın başkanının değişmesi ile beraber Lübnan-Amerikan ilişkilerinin değişmeyeceğine ve Amerika'nın Lübnan'a verdiği askeri ve politik desteğin devam edeceğine değindi.

Ackerman, Amerikan Kongresi'ndeki 2 partinin Lübnan konusunda hemfikir olduklarını dile getirerek, Lübnan'ın geleceğinin satılık olmadığını vurguladı.

Lübnan Devlet Başkanı Mişel Süleyman ile olan görüşmelerinin ardından Başbakan Fuad Sinyora ile de görüşen heyet, ardından Lübnan İktidar gurubu lideri Saad Hariri ile de bir araya geldi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?