banner39

'ABD Kürtlere ihanet etmeyecek'

Kürtleri öven Rumsfeld'in danışmanı Rubin, "Kürtler ABD'nin yakın müttefikidir" dedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'ABD Kürtlere ihanet etmeyecek'

ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld ve 2004'deki lrak Geçici Koalisyon Yönetimi danışmanı Michael Rubin, Kürtler ile ABD yönetiminin yakın müttefik olduğunu belirterek, “Kürt-Amerikan ilişkileri ortak çıkarlara dayanmaktadır. Kürdistan, istikrarlı ve güvenli bir bölgedir. Kürtlerle böylesi bir ittifak geliştirmek Amerika'nın çıkarınadır" dedi.

Amerikan Girişim Enstitüsü akademisyenlerinden, lrak eski Geçici Koalisyon Yönetimi danışmanı Michael Rubin, Kürtler'in 1975 yılında uğradığı Amerikan ihanetinin tekerrür etmeyeceğini, ittifakların da sonsuza kadar olmadığını savundu.


Michael Rubin

Kürtler'i ABD'nin yakın müttefiki olarak nitelendiren Rubin, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu Kürdistan Yurtsever Birliği'nin resmi yayın organı "Kurdistani Nwé Gazetesi'ne konuştu. Michel Rubin “Kürt-ABD ilişkileri ortak çıkarlara dayanmaktadır. Kürdistan, (Kuzey Irak) istikrarlı ve güvenli bir bölgedir. Kürtler'le böylesi bir ittifak geliştirmek Amerika'nın çıkarınadır" dedi.

ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'ın eski danışmanlarından Michel Rubin, Amerika yönetimi güçlerini lrak'tan şuan çekmesi halinde, teröristlere doğrudan zafer davetiyesi çıkarılacağını anlatırken, "ABD şu aşamada güçlerini lrak'tan çekerse, bölge felakete sürüklenir. Meydan teröristlere kalır ve şiddet tırmanır. Teröristler böylece Ortadoğu'yu tümden tehdit eder" diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?