banner39

ABD Ordusu: 40 Iraklıyı öldürdük

Irak'ta meydana gele çatışmalarda, son 1 gün içinde 40 direnişçi hayatını kaybederken, bir ABD askeri de öldürüldü.

Arşiv 31.03.2008, 11:24 31.03.2008, 12:29
ABD Ordusu: 40 Iraklıyı öldürdük


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD ordusundan yapılan açıklamada, dün Amerikan askerlerine saldıran 25 direnişçi dahil toplam 40 Iraklının öldürüldüğü bildirildi.

Açıklamada, ABD Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklarının gerçekleştirdiği operasyonda dün, daha önce Amerikan askerlerine saldıran 25 direnişçinin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

ABD ordusu ve Irak hükümet güçleri ile Mukteda el-Sadr'a bağlı Mehdi Ordusu milisleri arasındaki çatışmalarda ise 15 milisin öldürüldüğü kaydedildi.

El Sadr, dün ABD ve Irak güçlerine karşı çatışan Mehdi Ordusu milislerine Basra ve diğer Şii şehirlerinde geri çekilmeleri çağrısında bulunmuştu. El Sadr'ın çağrısı Irak hükümeti tarafından memnuniyetle karşılanmış, hükümet bunun üzerine dün Bağdat'ta uygulanan sokağa çıkma yasağını kısmen yumuşatma kararı almıştı.

Bu arada, dün başkent Bağdat'ta meydana gelen patlamada 1 Amerikan askerinin öldüğü duyuruldu. ABD ordusundan yapılan açıklamada, Anbar eyaletinde yol kenarına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu cumartesi günü yaralanan bir askerin de bugün öldüğü bildirildi.

Dün ayrıca, Balad şehri yakınlarında pusuya düşürülen 6 emniyet görevlisinin El Kaide yanlısı direnişçiler tarafından öldürüldüğü açıklandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?