banner39

ABD Özel temsilcisi Hasan Turabi ile görüştü

ABD'nin Sudan Özel Temsilcisi General Scott Gration, Hasan El Turabi ile biraraya geldi.

Arşiv 04.04.2009, 01:50 04.04.2009, 15:56
ABD Özel temsilcisi Hasan Turabi ile görüştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD'nin hava kuvvetlerinden emekli Sudan Özel Temsilcisi General Scott Gration, muhalefet lideri Hasan El Turabi ile biraraya geldi.

ABD Başkanı Barack H. Obama dönemindeki ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren ABD Sudan Özel Temsilcisi General Scott Gration, Hartum ziyaretinin ikinci gününde muhalefet lideri Hasan El Turabi ile evinde biraraya geldi. ABD'li temsilci Gration dün yaptığı açıklamada, Sudan için hazırlayacağı raporda birçok siyasi isimle konuşacağını belirtmişti.

Gration, bu kapsamda muhalefet lideri El Turabi ile 1 saatlik görüşme yaptı. Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Turabi, yapılan bu ziyaretten çok memnun kaldıklarını belirterek, "Burada konu, bundan sonra kendimizi değiştirip değiştirmeyeceğimiz konusudur. Sudan'ın başında bulunan hükümet, 'biz tekrar tekrar Sudan'ın başında bulunacağız' diyor. Burada halkın vermesi gereken karar, bundan sonra demokrasiyle yönetilip yönetilmeyeceğinin kararıdır" dedi.

ABD Sudan Özel Temsilcisi, yarın da diğer muhalefet parti liderleri ve Güney Sudan hükümeti liderleriyle biraraya gelecek.

banner53
Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?