banner15

ABD sınır dışı etti, İsrail tutukladı

ABD'nin sınır dışı ettiği Cleveland İslam Merkezi'nin imamı Favaz Damra, İsrail'de tutuklandı. İsrail'de siviller hep aynı bahanelerle tutuklanıyor...

ABD sınır dışı etti, İsrail tutukladı

ABD'nin geçen hafta sınır dışı ettiği Ohio'nun en büyük camiinin imamı Favaz Damra, İsrail iç güvenlik servisi Şin Bet tarafından tutuklandı. Şin Bet'ten yayınlanan açıklamada, 46 yaşındaki Nablus doğumlu Damra'nın, İsrail'in yasa dışı örgüt listesinde bulunan İslami Cihad'la bağlantısı gerekçe gösterilerek tutuklandığı belirtildi.

Açıklamada, konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi. İsrail güvenlik güçleri sivilleri tutuklamak için hep bu bahaneyi kullanıyor. İnsanlar kendilerini müdafaa eden grupları destekledikleri için İsrail güvenlik güçleri tarafından hep mağdur ediliyor.

Damra kimdir?

1980'lerin ortasında ABD'ye göç eden Damra, 1994'te vatandaşlık için başvuru yaptığı sırada İslami Cihad ile ilişkilerini gizlediği gerekçesiyle 2004 Haziran'ında suçlu bulunarak tutuklanmış ve sınır dışı edilmesine karar verilmişti.

ABD'de terörist örgüt listesine alınan İslami Cihad ile ilişkileri hakkında yalan söylediği için suçlu bulunan Damra, sınır dışı edilerek doğum yeri Batı Şeria'ya gönderilmişti.

Damra, Perşembe günü Ürdün'den Batı Şeria'ya geçmişti

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35