banner39

ABD yasak silahı Afganistan'da kullanacak

ABD ordusunun Afganistan'da mikrodalga enerjisi uygulayan silahı kullanacağı belirtildi.

Arşiv 19.06.2010, 13:40 19.06.2010, 13:40
ABD yasak silahı Afganistan'da kullanacak

 

ABD’nin internet haber ağı AOL News, ABD ordusunun Afganistan savaşında uluslar arası anlaşmalarca yasaklanmış bir silah denemeyi düşündüğünü ortaya çıkardı.

ABD’nin internet haber ağı AOL News, ABD ordusunun Afganistan savaşında çok farklı bir silah denemeyi düşündüğünü ortaya çıkardı. Active Denial System (Aktif Reddetme Sistemi) adındaki silah, kullandığı mikrodalga enerjisi ile insanların derisinde acısına katlanılması mümkün olmayan bir etki yapıyor.

ABD Ohio eyaletindeki Wright Patterson Hava Üssü’ndeki araştırma laboratuarlarında görev yapan bir yetkili, Aktif Reddetme Sistemi’nin bir milimetre boyunda dalgalar göndererek derinin üst kısmını yaktığını ve neden olduğu dayanılmaz acıyla kurbanını hareket etmeye zorladığını belirtti.

ADS, insanların üzerine görünmeyen bir ışın demeti yolluyor. Bu ışın insanların derilerinde çok büyük bir yanmaya neden oluyor ve kaçmalarını sağlıyor. ABD Hava Kuvvetleri,  insanlık dışı silahın bu özelliğine “hoşçakal etkisi” diyor.

Silahın bugüne kadar savaş alanlarında kullanılmadığı bilinirken, AOL News’e bir mektup gönderen Ölümcül Olmayan Silahlar Ortak Yönetimi (JNLWD) temsilcisi Kelley Hughes, “ADS’nin Afganistan’da konuşlandırılması için başlatılan sürecin devam ettiğini" belirtti.

Kaynak: Ajanslar

 

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?