banner39

ABD yine insansız uçakla vurdu: 13 ölü

ABD, Kuzey Veziristan bölgesinde bir eve insansız uçakla saldırı düzenledi.

Arşiv 04.04.2009, 09:19 04.04.2009, 13:01
ABD yine insansız uçakla vurdu: 13 ölü

Amerikan güçlerinin Pakistan'ın Kuzey Veziristan bölgesinde bir eve insansız uçakla saldırı düzenlediği açıklandı. Yerle bir olan evde 13 kişinin öldü ğü bildiriliyor.

Pakistan'ın El Kaide ve Taliban'ın kalesi olarak bilinen Kuzey Veziristan bölgesinde bulunan bir eve insansız uçaktan füze fırlatıldığını bildiren bölge sakinleri, saldırıda "yabancı" konuklar ve ev sakinlerinden oluşan 13 kişinin hayatını kaybettiğini kaydetti.

Bölge sakinlerine göre, insansız uçakların bölgedeki uçuşları saldırıdan sonra bir süre daha devam etti.

Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, "atılan füzenin bazı konukların da bulunduğu evi havaya uçurduğunu, bazıları bu konuklar olmak üzere 13 kişinin öldüğü bilgisini aldıklarını" söyledi.

Ölenler arasında sivillerin de bulunduğunu belirten bir başka yetkili de, saldırıda ayrıca en az 8 kişinin yaralandığını kaydetti.

Afganistan'daki ABD güçlerinin elindeki insansız uçaklar, sıklıkla Pakistan tarafına geçerek, sınır kesiminde ve aşiret bölgelerinde uçuşlar yapıyor.

Pakistanlı yetkililere göre, insansız uçaklarla Pakistan tarafına yaptığı saldırıları geçen yıldan itibaren yoğunlaştıran ABD'nin bu sürede düzenlediği 35 civarındaki saldırıda yaklaşık 350 kişi hayatını kaybetti.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?