banner39

'ABD'de 2 Milyon Kişi Ölebilir'

Amerika'da kuş gribi nedeniyle 2 milyon kişinin ölebileceği bildirildi. Bush, olası salgın halinde öncelikli sorumluluğun orduya verilmesini önermişti. Balıkesir'in Manyas İlçesi’nde görülen kuş gribi hastalığı nedeniyle, binlerce hindi ve tavuk itl

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'ABD'de 2 Milyon Kişi Ölebilir'

Bush yönetimi, kuş gribi virüsünün evrim geçirerek insandan insana bulaşır hale gelmesi durumunda, yalnızca Amerika’da 2 milyon kişinin ölebileceği öngörüsünde bulunuyor. Amerikalı yetkililer, kuş gribinin Amerika’yı da etkisi altına alması halinde, salgının önlenmesinde yerel yönetimlere büyük sorumluluk düşeceğini söylüyor. ABD Başkanı Bush, olası salgın halinde öncelikli sorumluluğun orduya verilmesini önermişti.

Binlerce Kümes Hayvanı İtlaf Ediliyor

Balıkesir'in Manyas İlçesi’nde görülen kuş gribi hastalığı nedeniyle, binlerce hindi ve tavuk itlaf ediliyor. Yetkililer, dün gece bin 500 kadar kümes hayvanını öldürdü. Manyas İlçesi Kızıksa Beldesi’nde belirlenen hastalık üzerine, önlem olarak üç kilometrekarelik bir alan karantina altına alındı. Balıkesir’e bağlı Kızıksa Beldesi’nde kuş gribi belirlenen çiftliğin olduğu bölge karantina altına alınırken, yedi kilometrekarelik bir alan da gözetim altında tutuluyor. Bu bölgeye her türlü kanatlı hayvan, yem ve gübrenin giriş-çıkışı kontrollü yapılıyor. Sokak köpekleriyle kedilerin de kapalı alanda tutulacağı açıklandı. Ancak Türk gazeteleri, sokak köpeklerinin, önlem amacıyla itlaf edilmeye başlandığını duyurdu. Yine gazetelerde karantinanın üç hafta süreceği yazıldı. Son gelişmeler üzerine Sağlık Bakanlığı, “ülke genelinde toplumu tehdit eden bir grip salgınının söz konusu olmadığını” açıkladı.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?