banner39

ABD'de Ermeni sayısının artması için kampanya!

ANCA, Ermeni kökenlilerin 2010 nüfus sayımında kendilerini Ermeni olarak tanıtmalarını istedi.

Arşiv 18.04.2010, 18:25 18.04.2010, 18:25
ABD'de Ermeni sayısının artması için kampanya!

 

ABD'de posta yoluyla gerçekleştirilen 2010 nüfus sayımı, Ermeni lobilerini de harekete geçirdi. Ülkedeki önde gelen Ermeni örgütlerinden Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), yürüttüğü kampanya çerçevesinde ülkedeki Ermeni toplumunun sesinin daha iyi duyulabilmesi ve siyasi olarak daha iyi temsil edilebilmesi için Ermeni kökenlilerini, 2010 nüfus sayımında kendilerini Ermeni olarak tanıtmalarını istedi. 

 

ANCA, kampanya kapsamında Ermenilere yaptığı çağrıda Kongre üyelerinin, Ermeni toplumunun kaygılarına ne gibi bir yanıt vermeye karar verirken nüfus sayımı verilerini dikkate aldıklarını vurguladı. 
Bu arada, ANCA çağrısında nüfus sayımı uzmanı Anahit Tovmasyan'a dayanarak 2000 yılında gerçekleşen önceki nüfus sayımında ABD'de yaşayan Ermenilerin sadece üçte birinin kendilerini Ermeni olarak tanıttığını öne sürdü.
Bu arada, ABD hükümetince nüfus sayımına ilişkin olarak tüm vatandaşlarına yapılan çağrıda “Doğru bir nüfus sayımı, toplumlarımızdaki değişiklikleri yansıtacak ve ABD Temsilciler Meclisi'ndeki sandalyelerin dağıtımı ile her yıl 400 milyar dolarlık kaynağın hastane ve okullar gibi projelerine tahsil edilmesi açısından kritik önem taşıyor” denildi.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?