banner15

ABD'de imamlar uçaktan atıldı

ABD'nin St. Paul havaalanında, bir uçakta namaz kılan imamlar uçaktan indirildi.

ABD'de imamlar uçaktan atıldı

ABD'nin Uluslararası Minneapolis-St. Paul havaalanında, Amerikan havayollarına ait bir uçakta namaz kılan imamlar uçaktan indirildi. Havayolunun sözcüsü Pat Hogan, Phoenix seferini yapacak uçağa binen 6 imamın, bir yolcunun şikayeti üzerine uçaktan inmesinin istendiğini, ancak imamların bunu reddettiğini ve polisin çağrıldığını söyledi. İmamların birkaç saat sorgulandıktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

Kuzey Amerika İmamları Federasyonunun Minneapolis'teki bir toplantısından dönen imamların lideri Ömer Şahin, arkadaşlarından üçünün uçakta akşam namazını kılmasından sonra kendilerini uçaktan indirdiklerini söyleyerek, "Bizi saygısızca küçük düşürdüler. Hayatımda kendimi hiç bu kadar kötü hissetmemiştim" dedi. Merkezi Washington'da bulunan Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) sözcüsü İbrahim Hooper da imamların bir süreliğine gözaltına alınmasına öfkesini dile getirdi.

Hooper, CAIR'in, olayın yolcular ya da uçuş görevlilerinin Müslümanlığa karşı duygularından mı kaynaklandığını belirlemek için, olayla ilintili yetkililerle ilgili şikayette bulunacağını ifade etti. 142 yolcusu ve 5 kişilik mürettebatı bulunan uçağın 3 saat rötarla Phoenix'e havalandığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48