ABD'de 'Kafkas Emirliği terör listesine alınsın' teklifi

ABD Helsinki Komisyonu eş başkanına göre, Kafkas direnişçiler ABD ve İsrail için de tehdit oluşturuyor!

ABD'de 'Kafkas Emirliği terör listesine alınsın' teklifi

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

ABD'de bağımsız bir hükümet kuruluşu olan Helsinki Komisyonu'nun eş başkanı Demokrat Parti Florida Milletvekili Alcee Hastings, ABD dışişleri bakanlığına Kafkasya Emirliği'ni "yabancı terör örgütü" olarak belirlemesi için resmi başvuruda bulundu.

Dışişleri Bakanlığı'nın raporlarında, Moskova metrosuna yapılan saldırının sorumluluğunu üstlenmesine rağmen, Kafkasya Emirliği'nin yer almadığını belirten Hastings, Rusya'daki hareketin El Kaide ile bağlantısı olduğunu ve İsrail ve ABD'ye de savaş ilan ettiğini ileri sürdü.

"Biz dünyanın her yerinde, her türlü teröre karşı sıfır tolerans politikası yürütüyoruz" iddiasında bulunan Hastings, "Bu örgüt bizim ulusal güvenliğimiz ve müttefiklerimiz için bir tehdit. Yöentimi bu gerçeği resmi olarak kabul etmeye çağırıyoruz" dedi.

ABD-Rusya ilişkilerinde tarihi bir ilerleme kaydedildiğini söyleyen ABDli vekil, "ABD ve Rusya, fanatikler karşı devam eden bu mücadelede birlikte olmalı. Bu mücadelede çifte standarta yer yok, tutarlı olmalıyız" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2010, 16:45
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
yazıklar olsun
yazıklar olsun - 11 yıl Önce

olur. çeçen halkını terör listesine alın. amerikan halkınıda terör listesine alın. bütün halkları terör listesine alın. kana susamış işgalci rusyaya da, israile de madalya takın. rusyanın öldürdüğü her bir kafkasyalı için takdir belgesi verin. 21 eylül saldırılarında ölen amerikalıları da terör listesine alın.

KAVKAZ
KAVKAZ - 11 yıl Önce

ÇEÇENİSTANDA SİVİL HALKA KADINLARA VE ÇOCUKLARA ÖZELLİKLE PAZAR YERLERİNE TONLARCA BOMBA ATILIRSA SAVAŞ OLUYOR,200 GR BOMBA İLE PATLAMA OLURSA TERÖR OLUYOR.350.000 İNSAN ÖLÜNCE SORUN YOK 20 RUS ÖLÜNCE TERÖR.43.000 KÜÇÜK COCUĞU ÖLDÜRÜNCE SAVAŞMI OLUYOR?İKİ YÜZLÜ DEĞİL ÇOK YÜZLÜSÜNÜZ!!!KORKTUNUZ DEĞİLMİ?KAFKASYA EMİRLİĞİ AHANDA GELDİ KAPINIZA DAYANDI!KURULDU!DEVLET SİSTEMİNİ DAHİ AÇIKLADI KAFKASYA EMİRLİĞİ!!!

zulkarneyn
zulkarneyn - 11 yıl Önce

bu habere encok seyfullah türksoy ve onun heyetine katılan sozüm ona sozde islamcılar sevinir bizim icin hic bir onemi yok adamlar hiristiyan amaaaaaaa bu ülkedeki sozde aydın gecinen zavallılar kafkasyalı müslümanlara apacık ihanet etmiştir bu ülkede islami bir kesim yoktur ne vardır sucu bucu cılar cular vardır dava adamı yoktur bunların hepsi meyayı ele gecirmişler koşe başlarını tutumuşlardır ve ve kendilerini bitirmişlerdir

mehmet
mehmet - 11 yıl Önce

kafkasya emirliği hareketi henüz abd nin teror listesinde değil çunku abd ye lazımlar malum rus karşıtlığı. Kafkasyalı mücahid kardeşler abd ile isimlerinin anılması lekesini üstlerinden temizlemeliler

Ulvi Erşen
Ulvi Erşen - 11 yıl Önce

tarih tekerrürden ibarettir yaptınız yine yapacağınızı,YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN.....!!!

KAVKAZ
KAVKAZ - 11 yıl Önce

Mehmet kardeşim sanıyorumki siz meselelri pek takip etmeden karar vermişsin fakat tavsiyem,Kafkasya Emiri,Dokko Umarov'un Emirlik ilanını anlatan beyanatını ve Kabardey-Balkar Emiri(şhd inş) Seyfullah'ın(Kafkas Emirliği projesinin teorisyeni)Çeçenistanda Turuncu devrimi reddettik adlı beyanatını okuyabilirsen inşaallah yanlış kararlar verdiğinin farkına varırsın.Saygılar!

banner39