banner15

ABD'de Neo-Con'lardan şeytani plan

ABD'de İslami hükümlerle çatışan kanunlar çıkarmak için bir enstitü kuruluyor.

ABD'de Neo-Con'lardan şeytani plan

Abdülmetin Yıldız / Dünya Bülteni

ABD’nin İslam’a karşı sürdürdüğü savaş çerçevesinde, yeni muhafazakarlar (Neo-Con) olarak bilinen liderlerden biri, Müslümanların Amerika’ya girişini sınırlandırmak ve İslami hükümlerle çelişen kanunlar hazırlamak için “İslam’la mücadele enstitüsü” adını taşıyan yeni bir enstitü kurmaya başladı.

 

Suriye’de yayınlanan Champress (Şampress) gazetesinin naklettiğine göre bu enstitüyü Yeni Muhafazakarların (Neo-Cons) liderlerinden biri olan ve anti İslamcı kimliğiyle bilinen Daniel Pipes kuruyor.Gazete, enstitünün çalışmalarının şunları içerdiğini belirtti: İslami inanç kurallarının değiştirilmesi ve başkalaştırılması, haramları iptal etmek için üzerinde özel olarak yoğunlaşılması, içki içme ve domuz eti yeme gibi İslam’ın haram kıldığı şeyler hakkında helalleştirici fetvalar verme çalışmalarının yapılması.

 

Gazeteye göre, Daniel Pipes’la bir çok Neo-con yardımlaşıyor. En önemlilerinden biri ise başkanlığını Stephen Suleyman Schwartz’ın yaptığı ve -kendi ifadeleriyle- silahlı İslami hareketlerle mücadele eden İslami Çoğulculuk Merkezi. Pipes ise bu kuruluşu, bazı ılımlı Müslümanlara yardım ve destek vermekle suçlamıştı.

 

Daniel Pipes’ın makalesinden sözler aktaran gazete şöyle devam etti: “Enstitü, Amerika içindeki varlıklarının, Amerikalılar için tehdit ve tehlikelerin artmasına neden olacağını iddia ederek Müslümanların ve Arapların ABD topraklarına girişini sınırlamak için çalışmalar yapacak. Aynı şekilde Pipes buna ilave olarak  –kendi ifadesiyle- Müslümanların Amerikalı Yahudilere karşı beşinci güç oluşturacağını da iddia ediyor.” Daniel Pipes 2002 yılında Yahudi ve İsrail karşıtları, Filistinlileri destekleyenler ve ABD içinde İslam’a sempati duyanları bir kontrol girişiminde gözlemci olarak takip ettiğini ilave ederek şöyle devam etti: “Bütün bu muhalif topluluklar ve tartışmalar tek bir şeyi gösteriyor, o da, ABD’nin istikrarının ve güvenliğinin tehdit edildiğidir.”

 

Pipes, enstitüsünün öncelikleri arasında bütün İsrail karşıtlarının, Filistinlileri destekleyenlerin ve İslam’a sempati duyanların terörist eylemler dairesinde yer aldığı kabul edilebilecek eylemlerinin yasaklanması ve cezalandırılması için istenen kanunların çıkarılması olduğunu da söyledi.

 

Daniel Pipes ve çalışmaları ile ilgili daha fazla ayrıntıya http://www.danielpipes.org/ adresinden ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde Stephen Suleyman Schwartz ve yöneticiliğini yaptığı İslami Çoğulculuk Merkezi ile ilgili bilgiye de http://islamicpluralism.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48