banner15

ABD'deki Girişimcilik Zirvesi başladı

ABD'ki zirveye, geniş Müslüman nüfusa sahip 50'den fazla ülkeden 275 civarında girişimci katılıyor.

ABD'deki Girişimcilik Zirvesi başladı


ABD Başkanı Barack Obama'nın Müslüman dünyasına yönelik açılımlarından biri olan Girişimcilik Zirvesi, Washington'da başladı.

Kahire'de geçen yıl yaptığı tarihi konuşmada ABD ile Müslüman toplumlardaki iş dünyasının önderleri, kurumlar ve sosyal girişimciler arasında bağları güçlendirme yollarının aranacağı bir zirveye ev sahipliği yapacağını açıklayan Obama, bugünkü zirveyle, geçen Haziran ayındaki konuşmasında Müslüman dünyasına verdiği sözlerden birini daha tutmuş oldu.

ABD Ticaret ve Dışişleri Bakanlıklarının birlikte düzenlediği zirveye, geniş Müslüman nüfusa sahip 50'den fazla ülkeden 275 civarında girişimci katılıyor. Zirvede Türkiye'yi yiyecek dağıtımından yüksek teknolojiye kadar farklı sektörlerden 6 girişimci temsil ediyor.

Zirvede Airties Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, Yemek Sepeti Genel Müdürü Nevzat Aydın, Pozitron CEO'su Fatih İşbecer, Technopolis Grubu Direktörü Şirin Elçi, Deulcom International CEO'su Baybars Altuntaş ile Doğuş Holding'in Yönetim Kurulu üyesi Özlem Denizmen yer alıyor.

Farklı sektörlerden iş dünyasının liderleri, eğitimciler, toplum öncüleri ve sosyal girişimciler gibi yaşları 20 ile 79 arasında değişen katılımcılar, 2 gün sürecek zirvede, ekonomik ve sosyal girişimciliği güçlendirme, girişimcilikle alakalı kesimler arasında ağların inşa edilmesi ve girişimciliği ilerletecek ortaklıkların tesisinde yeni fırsatlar yaratılmasının yollarını arayacak.

Obama'nın yanı sıra Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Eğitim Bakanı Arne Duncan, Ticaret Bakanı Gary Locke ve diğer bazı üst düzey Amerikalı yetkililerin konuşma yapacağı zirveye Yahoo'nun CEO'su Jerry Yang, 2006 Nobel Barış ödülü sahibi, Grameen Bankasının kurucusu Muhammed Yunus ve merkezi Dubai'de bulunan özel girişim sermaye grubu Abraaj Capital'ın icra kurulu başkanı Arif Nakvi gibi isimler de katılıyor.

Kaynak : AA


 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2010, 20:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35