banner39

ABD'deki ilk Arap okuluna Yahudi müdür

Amerika’da açılan ilk Arap okulunun müdürlüğüne Siyonist bir Yahudi'nin tayin edildiği bildirildi.

Arşiv 16.08.2007, 19:04 17.08.2007, 07:51
ABD'deki ilk Arap okuluna Yahudi müdür

 

Asım Sancaktar / Dünya Bülteni

Eylül ayında New York’ta kapılarını öğrencilere açacak Khalil Gibran International Academy’nin müdürlüğüne getirilen Danielle Salzberg’in Arapça bilmediği bildirildi.

The New York Post gazetesi, Brooklyn’de açılacak ve Amerika’nın ilk resmi Arap okulu olacak akademinin müdürlüğüne Danielle Salzberg’in atandığını yazdı.

Salzberg’in, öğrencilere üzerinde “Intifada NYC” yazan t-shirtler dağıttığı için şiddete teşvik etmekle suçlanan ve geçen Cuma günü baskılara dayanamayarak istifa eden Yemen asıllı eski müdür Debbie Almontaser’in yerine getirildiği kaydedildi.

53 yaşındaki yeni müdür Danielle Salzberg, kendisini “İsrail’e göç etmek isteyen heyecanlı bir Siyonist” olarak tanıtırken, Salzberg’in kendisi gibi Yahudi olan arkadaşı Aliza Hemed, onun İsrail ve kızlara öğretmenlik yapma aşığı olduğunu ve sonunda New Yorklu kızlara öğretmenlik yapmayı İsrail’e göç etmeye tercih ettiğini söyledi.

Hemed, “Siyonist idi ve İsrail’e göç etme niyeti vardı” dedi. Hemed, Salzberg’in İsrail aşkının sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Bu arada New York’ta yaşayan Araplar, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yayın yapan El-Beyan gazetesine açıklamada bulunarak Salzberg’in müdürlüğe gelmesini engellemek ve eski müdürün görevine iade edilmesi için kampanya başlatacaklarını söylediler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?