banner15

AB'den Trabzon'a fon aktarılacak

Hrant Dink cinayetinin ardından ekonomik sıkıntılarıyla gündeme gelen Trabzon’a Avrupa Birliği’nden 9.1 milyon Euro’luk fon aktarılacak.

AB'den Trabzon'a fon aktarılacak

Gazeteci-yazar Hrant Dink cinayetinin ardından ekonomik sıkıntılarıyla gündeme gelen Trabzon’a Avrupa Birliği’nden destek geliyor. Önceki yıllarda Karadeniz’in sanayi ve ticaret merkezi olarak kabul edilen Trabzon’daki küçük işletmelere 9.1 milyon Euro’luk fon aktarılacak.

Karadeniz’in ticaret ve sanayi merkezi kabul edilen ancak son yıllarda ekonomik sıkıntılar nedeniyle bu özelliğini kaybeden Trabzon’daki küçük işletmelerin her birine 100 bin Euro tutarında fon aktarılacak. Yapı Kredi KOBİ Bankacılığı olarak Türkiye’de üretim ve istihdam kaynağı KOBİ’lere yönelik bir dizi etkinlik başlattı. Anadolu KOBİ toplantılarının ilki bugün Trabzon’da başladı.

Avrupa Yerel Kalkınma Projesinin Hibe Fonları konusunda Trabzon’daki KOBİ’leri bilgilendirmeye amaçlayan toplantı yarın da sürecek.

Bu kapsamda Trabzon Zorlu Otel’de yapılan toplantıya, Prof. Dr. Taner Berksoy, Koç Net Genel Müdür Yardımcısı Harun Tiftikçi, Trabzonlu işadamı Aydın Gündoğdu konuşmacı olarak katılırken, moderatörlüğü de Kadir Çöpdemir üstlendi.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sönmez de, ANKA’ya yaptığı açıklamada, AB’nin yerel kalkınma fonları konusunda esnafı bilgilendireceklerini söyledi.

Kobiline, Koçnet ve Yapı Kredi Bankası sponsorluğunda müşterilere AB fonlarına ilişkin bilgi verdiklerini anlatan Sönmez, Orta Anadolu Bölgesi’nde 5 milyon Euro’luk fon kullandırdıklarını anlattı.

Bu bölge için toplam 25.4 milyon Euro oranında fon ayrıldığını, bu kapsamda da 145 proje sunulduğunu ifade etti.

Trabzon’da yapacakları toplantıda küçük işletmelere yerel kalkınma fonu hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi vereceklerini anlatan Sönmez, sunulacak projelerin Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne sunulacağını daha sonra da AB’ye bildirileceğini kaydetti.

ANKA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35