banner39

AB'den samimiyet istiyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB müzakere sürecine ilişkin 'Biz artık Avrupa’yı, kurumlarını daha iyi tanıyoruz. Biz dürüstlük istiyoruz. Samimi olun!' dedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
AB'den samimiyet istiyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 125. yıl kutlama törenine katıldı.

“AVRUPA’DAN DÜRÜSTLÜK İSTİYORUZ”

Erdoğan, konuşmasında AB sürecine değinirken, müzakere sürecinde 2 bini aşkın kişinin bu konu üzerinde çalıştıklarını ve Türkiye’nin yetişmiş beyini olduğunu, bu konuda sıkıntı olmadığını belirterek, şunları söyledi:

“Biz artık Avrupa’yı, kurumlarını artık daha iyi tanıyoruz. Bundan sonra onlar bizi takip edecekler ve bizi başarılı bulduklarını söyleyenler hala önümüzü kesiyorlarsa bu siyasidir, başka bir nedenden değildir. Bunu da böyle bilin. Bunu da görüyoruz. Bunu Kıbrıs’ta görüyoruz. En ufak bir adımda, ‘Kıbrıs’ı çözün ondan sonra gelin’, bu dürüstlük değildir.

Biz dürüstlük istiyoruz. O başka bir olay, bu başka bir olay. 35 fasıl içinde olmayan konuları bizin önümüze getiriyorlar. Samimi olun, dürüst olalım. Bu dünyayı hep beraber paylaşmaya mecburuz. Dünyanın gelişmiş ülkelerinden bir çoğu 21 asra girerken ’21. asır paylaşım asrıdır’ diyorlardı. Maalesef buna uymadılar ve hala uymamaya devam ediyorlar. Sadece güçlerin hegemonyasını devam ettirmenin gayreti içerisindedir.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?