banner15

ABD'iler asker göndermeye karşı

ABD'nin Newsweek Gazetesi'nde yayınlanan bir araştırmaya göre, ABD halkının yüzde 68'i Irak'a daha fazla asker gönderilmesine karşı.

ABD'iler asker göndermeye karşı

Newsweek Gazetesi, ABD Başkanı George W. Bush'un Irak'taki krizden kurtulmak amacıyla başkent Bağdat'a 20 binden fazla asker gönderme kararıyla ilgili olarak ABD halkının düşüncesini ortaya koyan araştırma sonuçlarını bugünkü sayısında yayınladı.

Araştırma sonuçlarına göre, ABD halkının 3'te 2'sinden fazlası Irak'a daha fazla asker gönderilmesine karşı. Araştırmaya katılan ABD halkının yarısının Irak'taki asker sayısının azaltılmasını istediği kaydedilirken, yüzde 18'inin asker sayısının şimdiki seviyede olmasını istediği belirtildi.

 Araştırmada elde edilen bir diğer veriyse, Başkan Bush'un Irak politikasının ilk günden bu yana ilk kez en alt seviyede olduğu ve ABD halkının yüzde 24'ünün Başkan Bush'un Irak politikasını desteklemediği ifade edildi. 17-18 Ocak 2007 tarihlerinde yapıldığı belirtilen araştırmaya cevap verenlerin yüzde 70'inin Başkan Bush'un Irak politikasını doğru bulmadığını söylediği belirtildi.

CBS kanalı ise, Başkan Bush'un yeni Irak stratejisini açıklamadan önce yapılan bir araştırmada, ABD halkının yüzde 63'ünün Irak'taki ABD askerlerinin sayısının artırılmasına karşı olduklarını kaydetmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48