banner39

ABD'li din adamları İran'da

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın, ABD'den gelen bir gurup Hıristiyan din adamıyla görüştüğü bildirildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
ABD'li din adamları İran'da

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD'den gelen bir gurup din adamıyla görüştü.

Devlet televizyonunun haberine göre Ahmedinejad görüşmede, “Bugün Hz. İsa'ya bağlı olduğunu söyleyen bazıları, yüz binlerce günahsız insanı öldürüp, milyonlarca insanı kendi ülkesinden sürüyor. Bunlar ne Hz. İsa'ya ne de diğer ilahi peygamberlere tabidir. Hz. İsa'ya bağlı olanlar, bunlara karşı suskun kalmamalı” dedi.

İran milletinin “barış yanlısı ve bütün dünya için huzur isteyen bir millet” olduğunu söyleyen Ahmedinejad, “İran halkı, ABD halkına karşı kin ve nefret duymuyor. Onlara karşı bir muhalefeti de yok” diye konuştu. İki ülke arasındaki düşmanlığı “ABD'nin başlattığını ve sürdürdüğünü” kaydeden Ahmedinejad, “devrimden sonra İran'a karşı hatalarını düzeltmesi için ABD'ye fırsat tanıdıklarını, ancak Washington yönetiminin bu fırsatı değerlendirmeyerek, komplolarını sürdürdüğünü” söyledi.

Ahmedinejad, ABD yönetiminin 8 yıl süren İran-Irak savaşında Saddam Hüseyin'i desteklediğini ve İran'a karşı yıllardan beri yaptırım uyguladığını da hatırlattı. ABD'nin dünya kamuoyu karşısındaki itibarının, “mevcut hükümetin çeşitli hatalarından, özellikle Irak'ın işgali nedeniyle iyice azaldığını” ifade eden Ahmedinejad, ABD yönetiminden Orta Doğu'daki “hatalı politikalarına” son vermesini istedi.

Haberde, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın BM Genel Kurulu için gittiği New York'ta ABD'li din adamlarıyla görüştüğü ve İran'a davet ettiği de belirtildi.

Anka

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?