banner39

ABD'li evsizlere Müslüman eli

Bir grup Müslüman öğrenci Amerika’nın Florida eyaletinde yaşayan 100 evsiz insana yiyecek-içecek yardımında bulunuyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
ABD'li evsizlere Müslüman eli

Ayşenur Bulut/ Dünya Bülteni

 

“Şehir Merkezi Projesi(PD)” adı altında bir grup Müslüman öğrenci Amerika’nın Florida eyaletinde yaşayan 100 evsiz insana yiyecek-içecek yardımında bulunuyor.

 

 

Grubu çok sevdiğini, Kuzey Carolina’dan Florida’ya taşındığında bu grubun kendisine yardım ettiğini, aylar öncesinden grubun kendisine verdiği gömleği giydiğini ifade eden 39 yaşındaki Mike Holloway, insanların kendilerinden daha zor durumdaki insanları anlamanın çok önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Grup üyeleri, her hafta First ST’deki hükümet binasına giderek burada 100 kişilik bir gruba yiyecek ve içecek dağıtımında bulunuyor.

 

Güney Florida Üniversitesi tıp öğrencisi Ahmed Howeedy, yardımların sadece yiyecek-içecek temininden ibaret olmadığını, sıhhi müdahelede de bulunduklarını söyledi: “Bu bizim ne istediğimizle alakalı bir durum. Grubumuz insanlara yardım ederken hep beraber olmayı hedefliyor, bu yüzden dağıtıma giderken kalabalık gidiyoruz. Mutlaka insanlar bu hayatları da görmeliler.”

 

Öğrenciler ayrıca çeşitli firma ve fırıncılardan da yardım sağlamaya çalışıyor. İhtiyaca göre yiyecek,içecek, para ve kıyafet sağlayan grup büyük destek görüyor. Çok sayıda gönüllüsü olan gruba Müslüman olmayanlar da gönüllü katılımlarda bulunuyor.

 

Kuzey Amerika İslam Toplumu Konferansı’nda da 200 aşkın üyesi ile Şehir Merkezi Projesi Grubu öğrencileri büyük takdir toplamışlardı.

 

Evsizler her hafta Cuma namazı sonrası bu grubun kendilerine ulaştıracağı yardımları bekliyor. Ahmed Howeedy,yardımlarının diğer kuruluşlar gibi sadece mide doldurmaktan ibaret olmadığını aynı zamanda boş kalplere de ilgi gösterip yardım etmeye çalıştıklarını,teselli verdiklerini söylüyor. “Toplumun hor gördüğü ve unuttuğu bu insanlar aslında çok eğitimli ve yetenekli olmaya namzet insanlar.” diyerek sözlerine devam edem Howeedy, arkadaşlarımız ve yardım ettiğimiz insanlarla aramızda duygusal bir bağ oluşturmaya çabalıyoruz.” dedi.

 

Yardım alan evsizlerden birinin sözleri ise grubu oldukça memnun ediyor: “Bu grup çok mütevazı ve alçakgönüllü,bu yüzden de çok harika ve benzersiz.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?