ABDli gönüllü: Askerler beni dövdü

64 yaşındaki ABDli gönüllü "kemikleri kırılmadığı için şanslı" olduğunu söyledi

ABDli gönüllü: Askerler beni dövdü


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Gazze'ye insani yardım götürmek amacıyla yol çıkan ve İsrail güçlerinin saldırısına uğrayan yardım gemilerindeki yolculardan olan Paul Larudee, ''gözetim altındayken İsrailli yetkililerin kendisinden bazı kağıtları imzalamasını istediğini, imzalamayınca dövüldüğünü'' söyledi.

Yunan yardım gönüllüleriyle birlikte bu ülkeye ait askeri bir uçakla Atina yakınlarındaki askeri üsse gelen ABD vatandaşı 64 yaşındaki Larudee, yaptığı açıklamada, ''dövülmeye rağmen kemiklerinin kırılmamasının işin en iyi tarafı olduğunu'' belirtti.

Ülkelerine dönen Yunan yardım gönüllüleri de, yaptıkları açıklamada, ''İsrailli komandoların direnmemelerine rağmen kendilerine silahla saldırdığını, elektroşok uyguladığını, gözetim altındayken de dövüldüklerini, uyumaya izin vermediklerini ve psikolojik işkence yaptıklarını'' dile getirdi.

Elefsina havaalanına askeri uçakla inen 31 Yunan, 3 Fransız ve 1 ABD vatandaşı yardım gönüllüsü, havaalanında yüzlerce kişinin sevgi gösterisi ve Filistin yanlısı sloganlarla karşılandı. Yardım gönüllülerini karşılayanlar arasında Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitris Droutsas ve avukatlar da bulunuyordu.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2010, 11:12
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEMİL
CEMİL - 11 yıl Önce

Türkiye kanunlarında zorla imzalatılan imzalar geçersiz sayılmaktadır.Şimdi bu insanlara tazminat ödememek için zorla imzalatılan kağıtların uluslararası bir geçerliliği varmı?

banner39