banner15

ABD'li Hristiyan teröristler serbest bırakıldı!

Bir polisi öldürdüler, hükümete karşı ayaklanma planladılar, kitle imha silahları peşinde koştular,ilk mahkemede serbest kaldılar!

ABD'li Hristiyan teröristler serbest bırakıldı!Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Amerika'da bir Hristiyan milis grubunun üyesi olduğu ve bir polisin cenazesine saldırıp ABD hükümetine karşı “savaş açmak” istedikleri ortaya çıkan dokuz kişi çıkarıldıkları ilk mahkemede kefaletle serbest bırakıldı.

Savcıların tüm tepkilerine ve itirazlarına rağmen 9 Hristiyan teröristi serbest bırakan Detroit'teki mahkemenin yargıcı Victorya Roberts, "Hutaree" adlı radikal grup üyelerinin "nefret dolu, düşmanca ifadeler kullandığını" ancak "ifade özgürlüğü" kapsamında korunmaları gerektiğini iddia etti.

Ev hapsi ve elektronik izleme şartlarıyla serbest bırakılan dokuz Hristiyan terörist, Michigan’da bir polisi öldürmekle, daha fazla polis öldürmek için cenazeye saldırı planlamakla ve hükümete karşı ayaklanma başlatmayı hedeflemekle suçlanıyor.

Zanlılar hakkındaki ilk iddianame ön mahkemede kabul edilmiş, grubun “bu saldırıların ABD hükümetine karşı düzenlenecek daha geniş kapsamlı bir ayaklanma için katalizör görevi göreceğine inandığı” ifade edilmişti.

Sekiz erkek ve bir kadından oluşan Hutaree isimli grubun kendilerini "Şeytan’a karşı savaşa hazırlanan özel bir ordu" olarak tanımlıyor. Grubun internet sitesinde ise Hutaree kelimesinin “Hristiyan savaşçı” anlamına geldiği, "İsa Peygamber'in sözlerini hayatta tutmak için verilecek son savaşa hazırlık yapıldığı" belirtiliyor.

Dokuz kişilik grup ABD polisinin Mart ayında Michigan, Ohio ve Indiana'da yaptıkları operasyonlarda gözaltına alınmıştı.

Milisler "kitle imha silah kullanımına teşebbüs, patlayıcı madde kullanımı ve eğitimi, ayaklanmaya yönelik komplo ve silahlı çatışma ile yargılanacak.

İLGİLİ HABER: ABD’li Hristiyan teröristler ön mahkemede suçlu bulundu!

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2010, 10:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35