banner15

ABD'li siyasilerden İran'a mektup

Amerikalı bazı siyasetçiler İran ve ABD arasındaki sorunun çözümü için yardım taleplerini bir mektupla Tahran'a bildiler.

ABD'li siyasilerden İran'a mektup

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Muhammed Ali Hüseyni, bazı Amerikalı siyasetçilerden, İran'ın nükleer sorununun çözümüne ilişkin mektup aldıklarını açıkladı.

Hüseyni, haftalık basın toplantısında bir soru üzerine, bazı Amerikalı politikacılardan mektup aldıklarını, mektubun incelendiğini söyledi. Mektubun kimler tarafından yazıldığına ilişkin bilgi vermeyen Hüseyni, "Mektubu yazanlar mevcut sorunların çözümüne katkıda bulunmak istiyorlar" dedi.

ABD ve bazı Batılı ülkelerin "yanlış" siyasetleri nedeniyle bazı konuların "içinden çıkılmaz" hale geldiğini ifade eden Hüseyni, mektubu gönderenlerin bu konunun çözümü için çaba gösterdiklerini ve "ABD yönetiminin yanlışlarını düzeltmek için bazı şeyler yapmak istediklerini" kaydetti. İran ve ABD arasında, İslam devriminden sonra, 4 Kasım 1979'da, İmam Humeyni çizgisindeki bir grubun Tahran'daki ABD Büyükelçiliğini basarak 52 çalışanı 444 gün süreyle rehin almasından beri diplomatik ilişki bulunmuyor.AA
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35