banner39

ABD'liler 'Van Gölü Canavarı'nı arıyor

ABD'li bir televizyoncu grubu, canavar belgeseli çekmek üzere Gevaş'a geldi.

Arşiv 04.04.2009, 11:11 04.04.2009, 16:13
ABD'liler 'Van Gölü Canavarı'nı arıyor

Bir grup ABD'li televizyoncu, "Van Gölü Canavarı" ile ilgili belgesel çekmek üzere Van'ın Gevaş ilçesine geldi.

ABD'de bir televizyon kanalında şov programı hazırlayan ve "Desination Truth" adlı bir belgesel çekmek amacıyla Gevaş'a geldikleri bildirilen 11 Amerikalı, Gevaş Belediye Başkanı Nazmi Sezer ile makamında görüştü.

Van Gölü canavarıyla ilgili söylenenlerin doğru olduğuna inandıklarını belirten Amerikalı televizyoncular, canavarın görüldüğü yerler ve şekli hakkında belediye başkanından bilgi aldı.

Gölde çekimler yapan ABD'li ekip, daha sonra Van Gölü'ne daldı. Van Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliğine bağlı 3 balık adam ile Van Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğüne bağlı 7 kişilik bir ekibin gözetiminde çekimlerini gerçekleştiren Amerikalılar, ardından tekneyle Akdamar Adası'na geçti.

Basın mensuplarını yanlarına almayan ABD'liler geceyi Akdamar Adası'nda geçirerek, "sessiz bir ortamda canavarın ortaya çıkmasını" beklediler.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (1)
Turhan Yılmaz 12 yıl önce
Bu Amerikalıların amacı Vanda canavar aramak değil , Oradaki adaya geçerek ya PKK ya emir veriyorlar , yada gizli tespitler yapıyorlar. Türkiyenin toprağı , petrolü üzerinde araştırma yapıyorlar ve onlar bu ülkeden ayrıldıktan sonra her türlü bölücü faaliyetler başlamış oluyor. onlar belgesel çekmek için geliyoruz deseler bile artık inanması çok zor. ne diyim devletimizin sahibi yok , olsa onlar bunu yapamazlar.
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?