banner39

ABD'lilerin yüzde 20'si internetten uzak duruyor

Amerika'da yapılan bir araştırmada, ülkenin yüzde 20'sinin internetten bilerek uzak durduğu belirtildi.

Arşiv 19.05.2008, 17:38 19.05.2008, 17:38
ABD'lilerin yüzde 20'si internetten uzak duruyor


Bir firmanın yaptığı araştırma, ABD'deki bilgisayar kullanımı ile ilgili çarpıcı sonuçlar çıkardı. Yayınlanan rapora göre, Amerikan aile reislerinin internetle arası açık.

Ailenize SDN forumlarına üye olduğunuzu veya yeni bir e-posta adresi aldığınızı söylediğinizde kendinizi tuhaf bakışlar altında mı hissediyorsunuz? Bu durumu teselli eder mi bilinmez ama, Parks Associates adlı araştırma firmasının raporları, Amerika'da da gençlerin aynı sıkıntıları çektiğini gösteriyor.

BEŞTE BİRİ İNTERNETE HİÇ GİRMEMİŞ

Amerikan aile reisleri arasında yapılan araştırma, çarpıcı oranları ortaya çıkardı. Rapora göre, ailelerin %21'i daha önce hiç internette web sitesine girmemiş. Aynı oran, e-posta kullanımında ve internette bilgi araştırmada da gözleniyor. Diğer bir deyişle, Amerikan aile reislerinin beşte biri interneti kullanmıyor.

Bilgisayarda doküman oluşturmak söz konusu olduğunda ise durum daha da vahim hale geliyor. Aynı kesimde yapılan ankette gözlenen sonuç, %30'luk bir oranın daha önce bilgisayarda hiç belge oluşturmadığı şeklinde. Konuyu yorumlayan Parks Associates yetkilisi ise, yaş ve ekonomik durumun önemli faktörler olduğunu, ancak sorunun daha derinde yattığını, zira çoğu kişinin günlük ihtiyaçları için bilgisayar kullanmakta bir neden görmediğini açıklıyor.


Kaynak: Shiftdelete

 

 

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?