banner39

ABD'nin Bağdat saldırıları hızlandı

ABD, Bağdat'ta Iraklı güçlerle düzenlenen operasyonların yoğunluğunun arttırdığını ve 14 direnişçinin yakalandığını bildirdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
ABD'nin Bağdat saldırıları hızlandı

Amerikan ordusu, Bağdat'ta asayişin sağlanmasına yönelik "Yasa ve Düzen" adlı planın uygulanması çerçevesinde başkentte Iraklı güçlerle düzenlenen operasyonların yoğunluğunun arttırıldığını ve 14 direnişçinin yakalandığını bildirdi.


Amerikan ordusundan yayınlanan açıklamada, Bağdat'ta konuşlu çokuluslu güce bağlı askerler ve Irak güvenlik güçlerinin, bugün başkentin çok sayıdaki bölgesindeki operasyonların hızını arttırdıkları belirtildi. Bazı hedeflere baskınlar yapıldığı ve bazı semtlerin abluka altına alındığı ifade edilen açıklamada, operasyonlar sırasında 14 kişinin tutuklandığı ve 4 silah zulasının bulunduğu kaydedildi.

Bağdat'ta dün akşamdan bu yana yoğun bir hava faaliyeti gözlenirken, avcı uçakları düzenli olarak alçaktan uçuyor.
 
KERKÜK YAKINLARINDA DA ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR

Irak'ın kuzeyindeki Kerkük'ün Havice İlçesi'nde koalisyon birlikleri ile işgal karşıtı direnişçiler gruplar arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, ülkenin kuzeyindeki Kerkük Kenti'nin 60 kilometre kuzeybatısındaki Havice İlçesi'nde milislerle askeri güçler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.
 
İlçede, akşam saatlerinde başlayan ve halen devam ettiği bildirilen çatışmada karşılıklı kayıpların olduğu bildiriliyor.

Aynı ilçede akşam saatlerinde patlayıcı yüklü araçla bir saldırı gerçekleştirilmiş, olayda ölü ve yaralıların olduğu belirtilmişti.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?