banner39

'ABD'nin casus uyduyu düşürme planı kılıf'

Rusya, ABD'nin asıl amacının, "diğer ülkelerin uydularını yok etmek için füze savar sistemini denemek" olduğunu açıkladı.

Arşiv 17.02.2008, 10:47 17.02.2008, 10:48
'ABD'nin casus uyduyu düşürme planı kılıf'


Rusya Savunma Bakanlığı, ABD'nin bozuk casus uydusunu düşürme planının, uydu savar silah denemesi yapmak için bir kılıf olduğunu bildirdi.

Bakanlık, ABD'nin asıl amacının, "diğer ülkelerin uydularını yok etmek için füze savar sistemini denemek" olduğunu iddia etti.

Bakanlık açıklamasında, Amerikan uydusunun düşürülmesi kararının Amerikalıların iddia ettiği kadar zararsız olmadığı belirtilirken, ABD'nin kararının gerekçeleriyle ilgili yeterli bilgi vermediği ifade edildi.

ABD, bozuk casus uydusunun "kontrolsüz düşüşünü" engellemek için uyduyu kendisi düşürme kararı almıştı.


Kaynak: AA


 

Yorumlar (1)
ismail 15 yıl önce
kim ne yaparsa yapsın önnemi yok bizler için ama çok önemi var insanlık ayıbı olan dünya yasantısı son zamanlarda gitgide kötulesecek gene borusunu öturen öturecek içinde hiç bir şeyleri olmeyan daha dogrusu haberi bile olmayan biz mahsum insanlara olacak bakın bakalım hangı zengin cocugun aranızda isyapıyor bunun neticesinde abd bir silah yapmıs yarın öburgun ben uyduyu vurayım derken yanlışlıkla tükiye,iranı vurdum vs gene olan bizim halklara olacak onun icin biran önce önlem alınmalı duyarlı kesim karşı gelmelı....!
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?