banner39

ABD'nin PKK ciddiyeti

Yaşar Büyükanıt, PKK konusunda ABD'nin, daha iyi mücadele edeceğini ancak sonucu bekleyeceklerini söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
ABD'nin PKK ciddiyeti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, terör örgütü PKK ile mücadele konusunda ABD tarafından, ''daha iyi bir mücadele içinde olunacağı izlenimi edindiğini, ancak sonuca bakılacağını'' söyledi.

Büyükanıt, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'da, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace ve ABD Savunma Bakan yardımcısı Eric Edelman ile görüşmesinin ardından edindiği izlenimi soran gazetecilere, ''Tabii ki sonuç alınmadan birşey denemez ama PKK ile mücadele konusunda daha iyi bir mücadele içinde olunacağı izlenimi edindim. Ama tabii sonuçlarına bakacağız'' yanıtını verdi.

''Süre verebilir misiniz?'' sorusuna ise Büyükanıt, ''Terörle mücadelede hiç süre veremezsiniz.

Biz 1984'ten beri mücadele ediyoruz'' dedi. İran'ın Şahab füzelerinin Türkiye'yi tehdit ettiği yönündeki bir soru üzerine Büyükanıt, görüşmelerinde bu konuları konuşmadıklarını belirtirken, ancak ''asker olarak, füzeler nereye kadar gider, nedir bunların hepsini biliyoruz'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Tedirgin miyiz?'' sorusu üzerine Büyükanıt, ''Gayet tabii. Bölgede bu tip şeylerin olması, hangi ülkenin olursa olsun, bölge ülkelerini tedirgin eder. Kim olursa. Böyle bir kabiliyetin olması, hele kontrol dışında olursa tehlikeli'' dedi.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?