banner15

ABD'nin 'Uygarlık(!)' Vahşeti..

Bu görüntülere yürek dayanır mı?... Mehmet Akif Ersoy'un "Tek dişi kalmış canavar"dan kastı bu medeniyet miydi? İşte işgalin 3 yılda mazlum Irak halkına getirdiği sözde büyük değerler!...

ABD'nin 'Uygarlık(!)' Vahşeti..

 

 

Irak’taki Amerikan işgal birliklerinin, Felluce harekatında sivillere karşı kimyasal silah kullandığı iddia edilmiş ancak bu iddia Pentagon tarafından yalanlanmıştı.

 

 

İşgal güçlerinin Kasım 2004’te topyekün operasyon düzenlediği günlerde, nüfusun çoğu, 300 bin nüfuslu şehirden ayrıldı ancak en az 30 bin sivil, bombardıman altında kaldı.


Görgü tanıkları, bombaların kilometrelerce uzaklıktaki binaları sarstığını bildirmişti. Saldırılara 15 bin ABD ve Irak askeri katıldı. BBC’ye telefonla bilgi veren bir Felluceli, kentin ‘cehennemi yaşadığını’ söylemişti.

ABD birlikleri şehre giden tüm yolları kapadı, tıbbi malzeme gelmesini engelledi, su ve elektrik de kesildi, şehrin dış dünyayla bağlantısı engellendi. Kentin hemen dışındaki bir BBC muhabiriyse, şafak vaktinde camilerden ezan okunurken direnişçilere de destek çağrıları yapıldığını bildirmişti.

BBC radyosu muhabiri, Amerikan psikolojik operasyon timlerinin ezana ‘heavy metal’ müzik ve siren sesleriyle yanıt verdiğini kaydetmişti. Dünya Gündemi, Pentagon’un yalanlamasına rağmen, Felluce’de kimyasal silah kullanıldığının kanıtlarına ulaştı.


 

Tüm Felluce görüntülerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://www.rainews24.rai.it/ran24/inchiesta/video/fallujah_ARABO.wmv

http://www.rainews24.rai.it/ran24/inchiesta/body.asp

http://www.rainews24.rai.it/ran24/inchiesta/video/fallujah_ING.wmv

http://www.rainews24.rai.it/ran24/inchiesta/video/fallujah_ITA.wmv

http://www.rainews24.rai.it/ran24/inchiesta/video/fallujah_ARABO.wmv

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48