banner39

Abdullah Gül: Bahçeli'nin çağrısını değerlendireceğim

Cumhurbaşkanı Gül, Bahçeli'nin çağrısına ''Önüme yeni geldi. İnceliyorum, değerlendireceğiz'' dedi.

Arşiv 22.05.2008, 17:56 23.05.2008, 07:39
Abdullah Gül: Bahçeli'nin çağrısını değerlendireceğim


Yargıtay-Hükümet geriliminde Cumhurbaşkanı Gül'ün devreye girmesini isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Çankaya Köşkü'nden cevap geldi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yargıtay Başkanlar Kurulu bildirisiyle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ''Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu konuda inisiyatif alması yerinde ve yararlı olabilecektir'' çağrısını incelediğini ve değerlendireceğini bildirdi.

Gül, Çankaya Köşkü'nde Burkina Faso Dışişleri ve Bölgesel İşbirliği Bakanı Djibril Yipene Bassole'yi kabul ederek bir süre görüştü.

Kabulün başlangıcında gazetecilerin görüntü almasına izin verildiği sırada soruları da cevaplayan Gül, ''MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin değerlendirmesini nasıl karşıladığı'' yönündeki soruya, ''Önüme yeni geldi. İnceliyorum, değerlendireceğiz'' karşılığını verdi.

Gül, Türkiye'nin arabulucu olduğu Suriye-İsrail görüşmelerini nasıl değerlendirdiği ve ilerleme sağlanıp sağlanmadığına ilişkin soruya da şu karşılığı verdi:

''Görüşmelerin başarıyla bitmesini arzu ediyorum. Sevindirici olan bir şey. Çünkü Türkiye'nin çok gayreti oldu. Görüşmelerin başlaması ve başarıyla devam etmesi bölgeye istikrar getirecektir. Bölgenin güvenlik ve refahı artacaktır. Başarıyla neticelenmesini arzu ederim.''

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?