banner15

Abdullah ve Hayrünnisa Gül çiftine ödül

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrunnisa Gül'e Dünya Barış Girişimcisi ödülü verildi.

Abdullah ve Hayrünnisa Gül çiftine ödül


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
 
Eskişehir Girişimci Sanayi İşadamları Derneği'nin düzenlediği 3. Beyaz Altın Türkiye Girişimcilik Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül alanlar arasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünisa Gül'de yer aldı. Gül'e Dünya Barış Girişimcisi ödülü verildi.

Osmangazi Üniversitesi Spor Salonu'nda düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Gül'e ödülünü Afganistan ve Pakistan Büyükelçileri birlikte verdi. Gül, ödülün kendisi için sürpriz olduğunu kaydetti.

Eskişehir'e Yüksek Hızlı Tren ile geldiğini aktaran Cumhurbaşkanı Gül, kendisini karşılayan halkı selamlamak isterken yaşadığı durumu şöyle anlattı; "Atatürk'ün trenle yolculuklarından pencereden halkı selamlama pozlarını hatırlarız. Ama hızlı trende pencereler açılmıyordu. Biz de içerden halkı selamladık." sözleri gülüşmelere neden oldu.

Yunus Emre Sevgi ve Eğitime Katkı Ödülü'nü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunisa Gül aldı. Hayrunnise Gül, ödülü alırken, engellilere sahip çıkılması çağrısında bulundu. Eskişehir'de engelliler merkezini ziyaret ettiklerini vurgulayan Hayrunisa Gül, "Eskişehir'in Türkiye'ye örnek olacağını düşünerek mutlu oldum. Onların duygularını düşüncelerini ben yansıtamam ama onlar Köşk'te yansıttılar. Geç bile kaldık. En kısa zamanda ulaşamadığımız ev kalmasın." temennisinde bulundu.

Yılın bürokratı ödülünü Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Yalın Gazetecisi ödülünü Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı aldı. Yılın İnovasyon Ödülü TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'a verildi.
 

 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2010, 22:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35