banner39

Abdullah Yıldız'dan seminer

Araştırmacı ve yazar Abdullah Yıldız Cumartesi günü İstanbul'da "Kalbimizin Baharı: Kur'ân" başlıklı konuşma yapacak.

Arşiv 14.02.2008, 17:32 15.02.2008, 17:29
Abdullah Yıldız'dan seminer

 

Umran Dergisi editörü, araştırmacı - yazar Abdullah Yıldız, "Kalbimizin Baharı: Kur'ân" konulu bir seminer dizisine başlıyor.

 

Araştırma ve Kültür Vakfı'nın "Kur'ân ve Hayat Seminerleri" üst başlığı altında düzenlediği haftalık seminerler çerçevesinde, 16 Şubat 2008 Cumartesi akşamı saat 18.00'de AKV'nin İstanbul Fatih'teki merkez salonunda seminerini sunacak olan Abdullah Yıldız; Hz. Ali'nin "Gönüllerin baharı ondadır" sözü ve Abdullah İbn Mes'ûd'un "Allahım, ... senden Kur'ân'ı kalbimin baharı, sıkıntı ve gamlarımın atılma vesilesi kılmanı dilerim" duasından hareketle, kalbimizi arındırmanın yollarını anlatacak.

 

Yıldız, evliyanın büyüklerinden İbrahim Havvas'ın "Kalbin devası beştir: Düşünerek Kur'ân okumak, az yemek, gece kıyamı, seherlerde yalvarmak ve salihlerle oturmak" şeklindeki reçetesine de açıklık getirecek.

 

Namaz Gönüllüleri Platformu'nun da kurucularından olan Abdullah Yıldız Hoca'nın "Namaz Bir Tevhid Eylemi" ve "Haydi Namaza" kitaplarına ilaveten "Kur'ân'ı Anlamaya Giriş: Kur'ân'ı Anlamak Farzdır" isimli bir telif eseri bulunuyor.

 

Seminer, Araştırma ve Kültür Vakfı Merkez Binası, Sofular mah. Yeşiltekke sok. No: 4 Fatih / İstanbul adresinde yapılacak.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?