banner39

Abdullatif Şener: Başbakan kendini öldürsün

Erdoğan'ın Mavi Marmara baskınından haberi olduğunu iddia eden Şener, "Başbakan ya istifa etsin ya da harakiri yapsın" dedi.

Arşiv 14.06.2010, 16:55 14.06.2010, 16:55
Abdullatif Şener: Başbakan kendini öldürsün

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Başbakan Erdoğan hakkında Abdullatif Şener'den sert sözler. Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, yaptığı açıklamada Mavi Marmara olayı için “Başbakan ya harakiri yapmalı, ya da istifa etmeli” dedi.

Türkiye Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan yardımcısı Abdüllatif Şener, Gazeteport’a yaptığı açıklamada Mavi Marmara gemisi olayı konusunda, “Başbakan ya harakiri yapmalı, ya da istifa etmeli” dedi.

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısı konusunda hükümetin ve Başbakan Erdoğan’ın tutumunu eleştiren Şener, ‘’Bu olay Uzakdoğu’da olsa, o ülkenin Başbakanı harakiri yapardı. Bu olay Batı’da olsa, o ülkenin Başbakanı istifa ederdi ” diye konuştu.

"BAŞBAKANIN HABERİ VARDI"


Şener, Ankara Gölbaşı Milli Piyango tesislerinde gerçekleşen yeğeni Nurhan Şener’in düğün davetinde Gazeteport’un sorularını yanıtladı ve şunları söyledi:

“Gazze'ye yardım götüren gemiler, Başbakan’dan habersiz götürülmüş değildir. Geminin organizasyonunda lojistik ve planlamasında hükümetin Başbakanı doğrudan işin içindedir. İlk günden itibaren hükümetin bilgisinde olduğu halde, gemi ile ilgili hiçbir garantinin oluşturulmamış olması, doğrudan doğruya Başbakan’ın sorumluluğunu ifade eder. Başbakan ve hükümet bunun hesabını vermek zorundadır”

Ülkede hükümetin adeta “Döküldüğünü” savunan Şener, “Bu olay iktidar açısından tam bir rezalettir. Ama bu durum, İsrail’in sorumluluğunu ortadan kaldırmıyor. İsrail suçludur. Basın ise hükümete yağ çekmekle meşgul. Hükümetin tüm yanlışlarını örtbas etmeye çalışıyorlar” açıklaması yaptı.

Yorumlar (1)
Ucuz ve Gülünc 12 yıl önce
yaziklar olsun.Sayin Sener de maalesef aslinda 90´li Yillarda kalmis, yani geri kalmislik var, bugünkü sartlari görememek var, en aci veren taraf ise, Dis meselelerde dahi Birlik degil Muhalif mesaj vermek var ! Yaziklar olsun size Abdullatif Bey.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?