banner15

Abhazya'da 2 uçak düşürüldü iddiası

Abhazya Dışişleri Bakanı Şamba'nın, "Gürcistan'a ait iki insansız casus uçağı düşürüldü" iddaisını Gürcü makamları yalanladı.

Abhazya'da 2 uçak düşürüldü iddiası


Gürcistan'dan bağımsızlığını ilan eden Abhazya'da Gürcistan'ın insansız iki casus uçağının düşürüldüğü iddia edildi, Tiflis yönetimi bu iddiayı yalanladı.

Abhazya'nın "Dışişleri Bakanı" Sergey Şamba, Reuters ajansına yaptığı açıklamada, "Abhaz hava savunma güçleri tarafından bugün yerel saatle 16.00'da (TSİ 15.00) Gürcistan'a ait iki insansız casus uçağı düşürüldü" dedi.

Şamba, insansız uçakları, "Gürcistan'ın Abhazya'ya yönelik saldırgan eğilimlerinin göstergesi" olarak nitelendirdi.

Gürcistan İçişleri Bakanlığından Şota Utiaşvili ise bugün bölge üzerinde uçuş olmadığını belirterek, Abhaz yetkilinin iddiasını yalanladı.

Utiaşvili, "Gürcistan UAV'leri (insansız hava aracı) bugün Abhazya üzerinde uçuş yapmadı. Bu bilgi doğru değil" diye konuştu.

Gürcistan'a ait bir insansız uçak geçen ay Abhazya üzerinde düşürülmüş, bu olay Gürcistan ile Rusya arasında gerginliğe sebep olmuştu. Gürcistan uçağı Rusların düşürdüğünü iddia etmiş, Rusya ise bunu yalanlamış ve Gürcistan'ın Abhazya üzerinde uçuş yapmasının BM kurallarına aykırı olduğunu savunmuştu.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2008, 18:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35