banner39

AB'li liderlerin İran açıklaması

İngiltere Başbakanı Tony Blair ve Fransa Cumhurbaşkanı adayı Nicolas Sarkozy, İran'a müdahaleye karşı olduklarını bildirdiler.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
AB'li liderlerin İran açıklaması

İngiltere Başbakanı Tony Blair, "Kimse İran’a askeri müdahale düşünmüyor" dedi.

İngiliz parlamentosu savunma komitesinde yaptığı açıklamada, "Kimse İran’a askeri müdahale düşünmüyor" diyen Blair, İran’ın, her ne kadar elektrik üretimine yönelik dense de uranyum zenginleştirmesiyle ortaya çıkan nükleer araştırmalarının, büyük kaygı kaynağı olduğunu da belirtti.      

Sarkozy, İran'a müdahaleye karşı

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminin en güçlü adayı gösterilen Nicolas Sarkozy de, İran’a olası bir askeri müdahaleye karşı olduğunu" söyledi.

TF1 televizyon kanalından yayımlanan ve seçmenlerin doğrudan adaylara sorular yönelttiği programda konuşan Halk Hareketi Birliği (UMP) lideri Sarkozy, "İran’a askeri müdahale söz konusu olamaz" dedi.

İçişleri Bakanı Sarkozy, "Fransa’nın ABD ile güçlü bağları olduğunu" belirtti, "ancak Paris’in farklı politikalar izlemekten korkmaması gerektiğini" söyledi.

Kendisini ABD’nin dostu olarak tanıtan Sarkozy, bununla birlikte demokrasi gereği herkesin farklı görüşleri olabileceğini kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?