banner39

Açe Bayrağını Türk Bayrağı Yapıyor 

Tsunami'de yerle bir olan Açe'yi İHH, Kızılay, Kimse Yok mu ve Deniz Feneri yeniden inşa etti. İşte Açe'nin bu yardım seline anlamlı cevabı:

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Açe Bayrağını Türk Bayrağı Yapıyor 

Tsunaminin yıktığı Açe'yi, İHH, Deniz Feneri, Kimse Yok mu ve Kızılay adeta yeniden inşaa etti. Açe yönetimi de Endonezya bayrağının kırmızı bölümüne, ay yıldız koyma kararı alarak minnetini gösterdi.

Tsunami felaketinden sonra Endonezya ve Sri Lanka'daki yardım faaliyetlerine Türkiye damgası vuruldu... Arkasına Başbakanlık desteğini alan Kızılay'ın yaptığı sosyal konutlar, "Türkiye, Türkiye" sloganları ve sevgi gösterileri arasında hak sahiplerine teslim edildi. Türk Kızılay'ı 2 yılda Sri Lanka'da 450 konut, 1 okul ve Budist tapınağı ile arıtma tesisleri yaptı. 4 camiyi onardı. Endonezya'da ise 1052 konut, 4 okul ve sosyal tesisler inşa edildi. Tsunamiden zarar gören Rahmatullah Camii'nin onarımı da, Türk Kızılay'ı tarafından gerçekleştirildi.

BAKAN ŞAHİN VE DİNÇER’E SEVGİ

Yüzyılın felaketinin 2. yıldönümünde Kızılay'ın yaptığı inşaatlar, Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'in de katıldığı törenlerle teslim edildi. Törenlerde yapılan konuşmalarda Türkiye'ye şükran duyguları iletildi, "Türkiye, Türkiye" sloganları atıldı. Türk bayrakları dalgalandı. Yerel halk, Kızılay’a sevgi gösterilerinde bulundu. Bu arada, Endonezya'nın Açe Eyaleti'nde çocuklardan oluşan bando, defalarca 10'uncu Yıl Marşı'nı çaldı.

YENİ YÖNETİM: BAYRAĞI DEĞİŞTİRİYORUZ

Öte yandan Endonezya'nın Açe Eyaleti'nde seçimlerle işbaşına gelen yeni yönetim, Türk Bayrağı'nı yerel bayrak yapmayı kararlaştırdı. Üç ay sonra göreve başlayacak olan ve "Jön Türkler" olarak adlandırılan yerel yöneticiler, Parlamento'da ilk iş olarak bayrak değişikliği kararını alacaklar. Endonezya Milli Bayrağı'nın bir köşesine, ay yıldızlı Türk Bayrağı'nı yerleştirecekler. Bu değişiklikle Açe semalarında, ay yıldızlı Türk Bayrağı dalgalanacak.

 

http://www.ihh.org.tr/cgi-bin/index.pl?mod=news;op=news_id;id=1910

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?