banner39

Açılım, Ermeni diyasporasını da rahatsız etti

ABD'deki Ermeni diasporası, protokolü anlatmaya giden Sarkisyan'ı protestolarla karşıladı.

Arşiv 05.10.2009, 14:35 05.10.2009, 14:52
Açılım, Ermeni diyasporasını da rahatsız etti


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ermeni diasporasını Ankara-Erivan protokolü konusunda bilgilendirmek üzere dünya turuna çıkan Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Paris ve New York'tan sonra, diasporanın en yoğun olarak yaşadığı Los Angeles'ta da protesto edildi.

Amerikan CBS televizyonunun haberine göre, Beverly Hills'te toplanan binlerce Taşnak milliyetçi, Sarkisyan'ın Türkiye ile ilişkileri normalleştirme politikasını protesto etti.

Sarkisyan'ın kaldığı Beverly Hills Hilton'un karşısında toplanan göstericiler, Türkiye ve Sarkisyan aleyhine sloganlar atarak, Erivan'ın Türkiye ile protokol imzalamaktan vazgeçmesini istedi.

Göstericiler, "Ermenistan'ın Geleceğini Pazarlık Konusu Yapma", "Ermeniler Adalet İstiyor", "Protokole Hayır", "Türkiye, Soykırımı Kabul Et" gibi sloganlar attı.

Göstericiler, Türkiye'nin Ermeni soykırımı iddialarını kabul etmemesi halinde Ankara ile her türlü yakınlaşmadan uzak durulmasını istedi.

Taşnak göstericilerin başını çeken Stepan Boyacıyan adlı Ermeni, kendilerini en çok, soykırım iddialarının da ele alınacağı tarih komisyonu projesinin rahatsız ettiğini söyledi.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?