banner39

Adams: Gazze'de yaşananlar yanlıştı

Sinn Fein lideri, İsrail saldırılarında yoğun şekilde bombalanan İzzet Abed Rabbo bölgesini ziyaret etti.

Arşiv 08.04.2009, 15:22 08.04.2009, 16:56
Adams: Gazze'de yaşananlar yanlıştı


Adams, İsrail'in 22 günlük işgalinin ardından Gazze'de yaşanan yıkımın televizyonlara yansıyanlardan çok daha ileri boyutta olduğunu söyleyerek yaşadığı şoku dile getirdi. İsraillilerin Gazze'de yaşayanlara saygı göstermesi gerektiğini vurgulayan Adams, "Gazze'de yaşananlar yanlıştı. Gazze'de yaşayan insanlar uyum ve güven içerisinde yaşamayı hak ediyor. İsrailliler Gazze'de yaşayan insanların da hakları olduğunun farkında olmalıdır. İsrail'le olan çatışma barışçıl yöntemlerle çözülmelidir" diye konuştu.

Uluslararası kurumların barışın sağlanması ve çatışmanın çözümünde etkin olarak görev yapması gerektiği belirten Adams, Gazze'de yaşananların televizyonlarda aktarılanların çok daha ötesinde olduğunu belirterek, İsrail'i Gazze'ye uyguladığı ambargoyu sona erdirmeye çağırdı.

Çatışmaların ancak müzakere ile giderilebileceğini ifade eden Adams, "İsrail vatandaşları ve liderleri birlikte yaşama talebini tanımak zorundadır. Bütün liderlerin barış sürecinin oluşumunda katkıda bulunması gerekmektedir. Çünkü bölgedeki çatışma artık sona ermek zorundadır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Star

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?