banner15

Adana'da başkanlığı kurayla Ak Parti kazandı

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan dörüncü tur seçimlerinde Ak Parti'nin adayı başkanvekiliğini kazandı.

Adana'da başkanlığı kurayla Ak Parti kazandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adana Başkanvekili seçimi tamamlandı. AK Partili Parti adayı Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan oyların eşit çıkması üzerine kurayla Belediye Başkan vekili oldu.

Meclis 1. başkanvekili Mustafa Tuncel'in başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ilk olarak üçüncü tur oylama yapıldı. Oylama sonucunda AK Parti 13, MHP 11, CHP 9, 1 boş oy çıktı.

Bu turda oy çokluğu sağlanamayınca son tur olan 4. oturuma geçildi. Son turda yasalara göre en çok oy alan iki parti AK Parti ve MHP adayları yarıştı. CHP yarış dışı kaldı.

CHP'nin MHP adayına oy vermesi bekleniyordu. Ancak seçim sonucunda iki partiye de eşit sayıda oy çıktı. AK Parti'nin adayı Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile MHP'nin adayı Fethi Coşkuntuncel 16'şar oy aldı. 1 oy boş, 1 oy geçersiz sayıldı.

Seçim sonuçları yarış dışı kalan CHP'li Meclis üyelerinin oylarının AK Parti ile MHP'li aday arasında dağıldığını ortaya çıkardı.

Böyle olunca Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı kuraya kaldı. Çekilen kura sonucunda AK Partili aday Mahmut Çelikcan Adana Büyükşehir Belediyesinin Başkanvekili oldu.
 
 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2010, 16:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35